Zeeuws Centrum voor Amateurtheater

To be or to be ZCA

ZCA Eenakterfestival 2019

Een verhaal over liefde in allerlei vormen: romantische liefde, moederliefde, verboden liefde, kleinkinderen die discussiëren over euthanasie, twee mensen die beseffen dat ze al dood zijn maar tot hun eigen verbazing moeten constateren dat er niet zoveel veranderd is, drie rijpe 'marsmeiden' die vinden dat ze best nog gezien mogen worden, drie middelbare schoolleerlingen die hun toetsweek hebben verknald en opnieuw moeten beginnen in een klas vol onbekenden, of toch nog een laatste kans krijgen, angst na aanslagen in omringende landen of het besluit om dat grijze Nederland maar te verlaten en de andere kant van de wereld op te zoeken. Waar kun je dat nou allemaal in een kort tijdsbestek beleven als toeschouwer?

Die bonte mix aan verhalen en emoties is de kracht van het Zeeuws Eenakterfestival 2019. De 33e editie van dit festival wordt gehouden op  vrijdag 17 en zaterdag 18 mei 2019 in ‘De Stenge’ te Heinkenszand. Bovenvermelde opsomming betreft slechts een kleine greep uit het zeer gevarieerde aanbod met een veelheid aan stijlen en thema's: komedie, tragiek, humor, satire, hilariteit gebracht in ensembles, dialogen en monologen.

 Alle voorstellingen worden nabesproken onder regie van Ron Lubbersen door een vakjury in aanwezigheid van het publiek. Die professionele juryleden zijn dit keer actrice Elisa van Riessen en acteur/regisseur/dramadocent Herman Bolten.

 Het festival begint vrijdagavond 17 mei om 20.00 uur en gaat verder op zaterdagmiddag 18 mei om 14.00 uur en op zaterdagavond om 20.00 uur.

Kaarten zijn enkel en alleen verkrijgbaar aan de kassa tijdens het festival:                         € 5 per dagdeel, € 10 voor de gehele zaterdag of een weekend passe-partout voor € 15.


Programma ZCA Eenakterfestival 2019

Vrijdagavond 17 mei

20.00 uur: Openingswoord door Ali Pankow

20.05 uur: Bagagedrager; Toneelvereniging Pauze

20.25 uur: Changement

20.30 uur: Onmogelijke liefdes; JTSZ/De Ambitie

20.50 uur: Nabespreking

21.10 uur: Pauze

21.30 uur: Kort intermezzo

21.40 uur: De stem; Zeeuwse Komedie

22.00 uur: Changement

22.05 uur: First Responder; Heer Hendrik

22.30 uur: Nabespreking

22.50 uur: Einde van de avond

 

Zaterdagmiddag 18 mei

14.00 uur: Openingswoord door Ali Pankow

14.05 uur: Wie spaart vergaart …; Achilles

14.20 uur: Changement

14.25 uur: Presteren kan je leren!; Maar Dan Anders

14.45 uur: Nabespreking

15.05 uur: Pauze

15.25 uur: Thea en Lies; Middelburgs Theater

16.00 uur: Changement

16.05 uur: Kort intermezzo

16.15 uur: Tot de dood ons scheid; Toneel & Zo

16.45 uur: Changement

16.50 uur: Gefeliciteerd; Dimitri Nijsse (Kunstbende)

17.00 uur: Nabespreking

17.20 uur: Einde van de middag

 

Zaterdagavond 18 mei

20.00 uur: Openingswoord door Ali Pankow

20.05 uur: Eerst maar eens naar Nieuw-Zeeland; Anna de Bruyckere

20.25 uur: Changement

20.30 uur: Kappen nou; Suzanne Krijger en Sem Houmes (Kunstbende)

20.40 uur: Changement

20.45 uur: Marsmeiden; Theatergroep Zierik

21.25 uur: Nabespreking

21.45 uur: Pauze

22.05 uur: Het verweer; Zeeuwse Komedie

22.50 uur: Changement

22.55 uur: I am what I am….. not to be forgotten; De verjaardag van oom Bob

23.15 uur: Nabespreking

23.30 uur: Einde van de avond